Dermatologia

Dermatologia ogólna

W zakres naszych usług dermatologicznych wchodzą konsultacje dzieci i dorosłych, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób dermatologicznych, m.in:

•    Atopowe zapalenia skóry
•    Choroby alergiczne skóry
•    Grzybica skóry i paznokci
•    Łojotokowe zapalenie skóry
•    Łuszczyca
•    Łysienie androgenowe (typu męskiego)
•    Łysienie plackowate
•    Łupież
•    Nowoczesne leczenie trądziku młodzieńczego i różowatego.Physician assess man with chickenpox

Zabiegi:
Peelingi
Maska glikolowa
Mikrodermabrazja (blizny)

Krioterapia

Elektrokoagulacja

 

•    Wideodermatoskopowa diagnostyka znamion barwnikowych.

Cena konsultacji dermatologicznej: 150 zł
Cena wizyty kontrolnej: 50 zł-70 zł

Nasz dermatolog dobiera i poleca specjalistyczne kosmetyki.

Przedstawiamy Państwu również wykaz najczęściej występujących chorób skóry oraz sposób ich leczenia:
* problemy

Woman receiving collagen InjectionDermatologia estetyczna

Pomożemy w Państwa problemach.

- Włosy: wypadanie włosów, łysienie typu męskiego, łysienie plackowate (wykonujemy zabieg mezoterapii głowy)
- Tułów: nadmierna potliwość, nadmierne owłosienie, znamiona, rozstępy, cellulit (wykonujemy zabiegi mezoterapii, pilingu, mikrodermabrazjii, elektrokoagulacji)
- Dekolt i szyja: znamiona skórne, przebarwienia, zmarszczki, rozszerzone naczynka
- Ręce i nogi: cellulit, przebarwione dłonie, przesuszona skóra, znamiona, nadmierna potliwość, nadmierne owłosienie, rozstępy, pajączki, żylaki.

Dermatochirurgia

Zabiegi dermatochirurgii

•    wycinanie stanów przedrakowych i raków skóry oraz pobieranie biopsji,
•    usuwanie zmian barwnikowych, brodawek, włókniaków, odcisków, wrastających paznokci.

Profesjonalna aparatura

Lasery

1. Laser depilacyjny  LightSheer™ Diode Laser System
Laser diodowy służący do trwałej i bezpiecznej depilacji.

W odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na usuwane niechcianego owłosienia na praktycznie każdej części ciała, firma Lumenis® postawiła sobie za cel wyprodukowanie urządzenia oferującego najlepsze rezultaty najszerszej grupie pacjentów.

0390a7acf31cZalety:
•    Można wykonywać zabiegi u pacjentów o różnych karnacjach, w tym na opalonej skórze, różnych kolorach włosów
•    Niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip™ umożliwia aktywne chłodzenie dla bezpieczeństwa i komfortu pacjenta
•    Dzięki dużym rozmiarom końcówki podczas jednego strzału zniszczeniu ulega większa liczba włosów

Urządzenie LightSheer™ Diode Laser System posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration). FDA to amerykańska agencja rządowa wchodząca w skład departamentu zdrowia
i usług społecznych, odpowiedzialna za kontrolę żywności, suplementów diety, leków, kosmetyków, urządzeń medycznych i urządzeń emitujących promieniowanie, materiałów biologicznych i produktów krwiopochodnych w USA. Pozytywna opinia wydana przez FDA jest uznawana także poza USA za wyznacznik jakości i potwierdzenie niestwierdzenia negatywnego wpływu na zdrowie. Ponadto LightSheer™ Diode Laser System posiada także inne certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.
Dzięki tym zaletom COHERENT LightSheer Et Diode Laser System został uznany za najlepsze urządzenie do laserowej depilacji w marcu tego roku na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco.

2.    Laser naczyniowy MEDART® 470 

ZASTOSOWANIE:
Laser  MedArt® 470 należy do najbardziej zaawansowanych technicznie
i prostych w obsłudze systemów laserowych. Jest on owocem wieloletnich doświadczeń w dziedzinie produkcji i rozwoju systemów laserowych. Laser MedArt® 470 umożliwia zastosowanie najnowocześniejszej i najlepszej metody zamykania naczynek. Pod wpływem energii laserowej drobne zmiany naczyniowe i barwnikowe (teleangietazje, pajączki) ulegają zamknięciu. Dzięki odpowiednio dobranej energii można usuwać zmiany bez naruszenia ciągłości skóry.
Wskazania:
• płytkie zmiany naczyniowe, szczególnie na skórze twarzy,
• płytkie przebarwienia,
• punkty rubinowe,
• znamiona barwnikowe – powierzchowne,
• płytkie zmiany posłoneczne
• objawy trądziku różowatego
• rumień (czerwienienie się)

WŁAŚCIWOŚCI:
Celem działania światła w leczeniu zmian naczyniowych jest hemoglobina
i oxyhemoglobina. Po absorbcji energii przez hemoglobinę dochodzi do miejscowego podwyższenia temperatury w obrębie naczyń krwionośnych. Końcowym efektem tego zjawiska jest zmniejszenie średnicy naczynia z następowym zamknięciem światła naczynia. Najczęściej stosowanymi urządzeniami przy tego typu zmianach są lasery KTP. Tego typu laserem jest system MedArt® 470, który jest niezastąpiony w leczeniu powierzchownych zmian naczyniowych i barwnikowych.

ZABIEGI:
Przed zabiegiem należy skórę odpowiednio nawilżać.Nie należy stosować złuszczania, peelingów na tydzień przed zabiegiem. Po zabiegu NALEŻY stosować kremy z filtrem (minimum 30SPF), tzw. blokery. Należy zrezygnować na 2 tygodnie po Teenager problem skin care - woman cleansezabiegu z gorących kąpieli, sauny czy łaźni oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych. Skórę należy także chronić przed bardzo niskimi temperaturami powietrza. Miejsce poddane zabiegowi nie powinno być drażnione.

PARAMETRY TECHNICZNE:
System MedArt 470, laser KTP, emitujący zielone promieniowanie laserowe

Moc wyjściowa: 5 W
Długość fali 532 nm,
Gęstość energii do 200 J/cm2
Szerokość impulsu do 1000 msec

Laser MedArt® 470 jest zasilany przez diodowy moduł  laserowy w stanie stałym dostarczający światło laserowe o stałym przebiegu. Jest to wysoce inteligentny system interakcji z użytkownikiem, pomimo faktu, że jest to system niezwykle zwarty w swojej budowie. Rygorystyczne kontrole jakości
i fabryczne procedury testowania zapewniają bardzo wysoki poziom jakości
i niezawodności. Urządzenie jest wyposażone w rozmaite zabezpieczenia oraz spełnia międzynarodowe normy IEC 601-1, jak też specjalistyczne normy stawiane urządzeniom laserowym  IEC 601-2-22 i  IEC 825.  MedArt® 470 spełnia wymogi dyrektywy Unii Europejskiej dla urządzeń medycznych. Produkt posiada europejski znak bezpieczeństwa CE 0543.

MedArt® 470 można uzupełnić skanerem MedArt® . Skaner pozwala na osiągnięcie znakomitych efektów leczenia, zwłaszcza na większych powierzchniach np. naczyniaki, rumień twarzy, gdyż gwarantuje automatyczne, równomierne rozłożenie energii.